sportas@rodali.lt

SPORTINĖ GYVENIMO FILOSOFIJA
Judėjimo stoka yra pagrindinė visų ligų priežastis šiuolaikiniame pasaulyje.Todėl yra svarbu sportuoti bet kokiame amžiuje.Be abejo, tam Jūs turite pasirinkti tinkamą Jums sporto rūšį, kuri vystytų Jūsų ištvermę, raumenis, jėgą, užkirstų kelią kaulų išretėjimui, suteiktų Jums žvalumo ir energijos.

Tinkamiausios yra šios sporto rūšys:ėjimas, važiavimas dviračiu, aerobiniai pratimai, plaukimas, slidinėjimas, irklavimas, vandens gimnastika ir fitneso treniruotės.

Dėl didelio krūvio sąnariams bei raiščiams mažiau rekomenduotini yra šie sportai: bėgiojimas, tenisas ir komandinis sportas( tinklinis, futbolas, krepšinis ir kt.).

Pasirinkite Jums labiausiai tinkantį sportą, bet nepamirškite, kad sportas-būtina Jūsų gyvenimo dalis.

Kodėl reikia judėti?

Kodėl reikia judėti ir sportuoti visą gyvenimą? Judėjimo stoka yra pagrindinė visų ligų priežastis.Be abejo, sveikatai įtakos dar turi Jūsų mityba, viršvoris, nikotinas ir alkoholis.Bet Jūsų sveikata bus daug geresnė, o Jūs patys būsite žvalesni, jei sportuosite ir mankštinsitės pastoviai.

Yra svarbu judėti kiekvieną dieną ne mažiau kaip 30-45min.Tai nereiškia, kad Jūs turite žaisti tenisą, kilnoti svorius treniruoklių salėje ar intensyviai bėgioti tas 45 min. Intensyviai sportuodami kiekvieną dieną Jūs perkrausite savo organizmą, ir galite smarkiai pakenkti širdžiai bei sąnariams. Yra svarbu pajudėti kievieną dieną, todėl intensyvus pasivaikščiojimas ar darbas sode yra idealus variantas.Stenkitės vaikščioti kiek galima daugiau ir kaip galima dažniau.Vaikščiojimas teigiamai veikia Jūsų organizmą, suaktyviną kraujo apytaką, gerina širdies darbą, išvaduoja nuo stresų, kurie ir taip yra neišvengiami gyvenimo dalis.

Pastoviai judėdami ir sportuodami Jūs sumažinsite širdies krūvį, o tai savaime prailgina gyvenimą!

Ištvermė

Ištvermingumo pratimai, kaip sveikatos faktorius buvo atrastas 70-iaisiais metais ir tada ypač išpopuliarėjo bėgiojimas.Tokie sportai, kaip:bėgiojimas, važiavimas dviračiu ar treniruotės su kardiotreniruokliais turi teigiamą įtaką Jūsų širdies darbui, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, degina riebalus, stiprina imuninę bei nervų sistemas.

Yra rekomenduojama treniruotis po 20 minučių 3 kartus per savaitę.Toks treniruočių režimas yra efektyvesnis nei 1val.trukmės treniruotė 1 kartą per savaitę ir išvengiama galimybė perkrauti Jūsų organizmą.Be abejo, kuo dažniau judėsite, tuo bus geriau Jums ir Jūsų organizmui.

Jeigu Jūs neturite galimybių sportuoti sporto salėje ar važinėti dviračiu, tai tikrai visada turite galimybę intensyviai vaikščioti 45 min. kiekvieną dieną.

Jėga

Pratimai, stiprinantys raumenis ir jėgą yra irgi labai svarbūs.Kaip visi žinome, jėga žymiai mažėja su amžiumi.Jeigu Jūs netreniravote raumenų ir patingėjote daryti jėgos pratimus, tai galite daug anksčiau, nei tikėjotės nebeužlipti laiptais ar nebeišlipti iš lovos....

Daugiau jėgos raumenyse taip pat reiškia ir daugiau raumenų, kurie apsaugos Jūsų kaulus nuo lūžių ir kaulų išretėjimo ligos-osteoporozės.Raumenis būtina treniruoti 2-3 kartus per savaitę.Jeigu neturite galimybės treniruotis treniruoklių salėje, stenkitės kiek galima daugiau lipti laiptais patiems, atsisakykite liftų.Rečiau naudokitės automobiliu ir eikite pėsčiomis.Eikite arba važiuokite dviračiu iki parduotuvės, pašto ar į kitas, netoli esančias įstaigas.Darbovietėje, kai yra galimybė, pavaikščiokite.Vaikščiokite mažiausiai po 30-45 min. per dieną. Kiekvieną dienos fizinio aktyvumo didinimą vertinkite kaip mankštos programos sudedamąją dalį. Nevenkite kiekvieną kartą nešti laiptais įvairių daiktų-aukštyn ar žemyn.

Be abejo, raumenys geriausiai yra lavinami treniruojantis su treniruokliais, bet nepamirškite , kad čia (bent jau pačioje pradžioje) yra būtina profesionali trenerio pagalba.

Osteoporozė

Osteoporozė - kaulų išretėjimas, sumažėjus kaulų tankiui.Skeletas nepajėgia atlaikyti įprastinių krūvių, atsiranda polinkis lūžti kaulams.

Kaulų tankis didžiausias yra 20-30 žmogaus gyvenimo metais.Nuo 30-35m. kaulai pradeda retėti, jie tampa labiau pažeidžiami : lūžta greičiau, gyja lėčiau.

Kaulai reguoja į krūvius didindami savo masę, t.y. jie auga didesni ir stipresni.Kuo stipresniu ir didesnius kaulus Jūs užsiauginate jaunesniame amžiuje, tuo didesnį rezervą Jūs turėsite vėliasniame amžiuje, kai Jūsų kūne prasidės kaulų retėjimas.

Ir netgi prasidėjus kaulų retėjimui, Jūs galite sulėtinti šį procesą duodami savo kūnui pastovų fizinį krūvį.Jūs galite atitolinti osteoporozę.

Osteoporozė yra ne tik žinoma moterims po menopauzės, bet ir vyrams bei jauniems žmonėms.Todėl norint išvengti šios ligos į savo mitybą įtraukite riešutų, daržovių bei vaisių, o svarbiausia duokite organizmui reikaimą krūvį.

Organizmo apkrovimas

Didelis organizmo apkrovimas gali turėti neigiamą įtaką Jūsų organizmui, nes taip Jūs apkraunate per dideliu krūviu savo širdį, o labiausiai tai kenkia Jūsų sąnariams ir sausgyslėms.Reikėtų vengti šokinėjimų ant grindų ir asfalto.Be abejo, Jūs apsaugosite savo sąnarius geriau jeigu dėvėsite tam pritaikytą sportinę avalynę.

RODALI sporto klubas
VI "Parasportas" Ozeskienes 4-2, Kaunas 3000, Lthuania, ph: +370 (698) 36598,+370 (686) 33966, fax:+370 (37) 407991 sportas@rodali.lt