sportas@rodali.lt

SVEIKATA VISAM GYVENIMUI
Tam, kad būtumėte sveiki, energingi , žvalūs, o jūsų kūnas būtų stangrus ir grakštus, neužtenka vien sporto.Reikia dar ir tinkamai maitintis.Tikriausiai daugelis esate išbandę daugybę įvairiausių dietų, girdėję ne vieną teoriją apie tai, kaip greitai atsikratyti antsvorio.Bet labai dažnai pasibaigus dietoms prarastas svoris sugrįžta, o su juo ir dar keli kilogramai viršaus.Gal jau jums įkyrėjo iki gyvo kaulo kankintis dėl savo svorio?Galbūt kartą ir visam laikui norite rasti tokią mitybos programą, kuria galėtumėte pasitikėti? Pagaliau jūs norite pasikliauti, kad jūsų kūnas gaus visų maistingų medžiagų, nuolat turėsite daug energijos, o jūsų svoris nusistovės.Žodžiu, jūs norite valgyti gerai ir tuo pačiu metu išsivaduoti nuo graužaties dėl priaugtų kilogramų ar centimetrų per juosmenį.Mes supažindinsime jus su mitybos programa "Sveikata visam gyvenimui".Visa čia pateikta medžiaga yra parengta pagal Harvio ir Merilinos Dajamondų knygą "Sveikata visam gyvenimui".

Sveikata visam gyvenimui yra subalansuota sistema, pagrįsta natūraliais fiziologiniais dėsniais ir žmogaus organizmo ciklais.Visas mūsų gyvenimas, taip pat ir mūsų organizmas, yra reguliuojamas natūralių gamtos dėsnių.Šios sistemos pagrindas yra visuotina tiesa : sveikas ir pastovus nedidelis svoris yra tiesiogiai susijęs su jūsų turimos energijos kiekiu ir veiksmingu tos energijos panaudojimu iš jūsų kūno pašalinti balastą (svorio perviršį).

Natūralūs organizmo ciklai

Kas tie ciklai? Dauguma žmonių net nežino juos esant!Šie ciklai remiasi labai aiškiomis organizmo funkcijomis.Paprasčiau sakant, mes kasdien gauname maisto(sotinamasis), jį įsisaviname bei dalį panaudojame (asimiliacija), o ko nepanaudojame, atsikratome (šalinimas).Nors šios trys funkcijos tam tikru mastu visą laiką vyksta, kiekviena iš jų yra intensyvesnė skirtingu paros metu.

Nuo vidudienio iki 20 val. - sotinimasis (valgymas ir virškinimas)..

Nuo 20 val. iki 4 val. - įsisavinimas (asimiliacija bei panaudojimas).

Nuo 4 val. iki vidudienio - šalinimas ( kūno atmatų bei maisto atliekų).

Organizmo ciklai darosi akivaizdūs, jei atkreipsime dėmesį į kūno veiklą.Žinoma, kad valgome, kai nemiegame.Miegant mūsų organizmas niekuo kitu neužsiima ir įsisavina tai, ką mes suvalgėme per dieną.Rytą, kai nubundame, mums iš burnos eina tam tikras "ryto kvapas", o liežuvis apsinešęs, nes organizmas būna pačiame šalinimo įkarštyje to, kas nebuvo sunaudota - atliekų.

Ar pastebėjote, kas būna, jei valgote vėlai vakare?Kaip jaučiatės kita rytą?Pabudęs jaučiatės apsunkęs, nes buvo sutrukdytas įsisavinimo ciklas, kuris vyksta tada, kai maistas jau suvirškintas skrandyje.Mūsų organizmo fiziologija reikalauja, kad valgytume anksti ir iki miego praeitų bent trys valandos - per tiek laiko maistas suvirškinamas skrandyje, ir įsisavinamo ciklas gali prasidėti laiku.Kadangi valgėte vėlai vakare, maistas dar nesuvirškintas ir neparuoštas įsisavinimui.Jūs gerokai užtesėte įsisavinimo ciklą ir nukėlėte tam laikui, kai organizmas pasiruošęs šalinimui.Reguliarus aštuonių valandų ciklas sumaišytas.Natūraliai kūno veiklai sutrukdyta ir jūs pabundate apsunkęs.

Sveikata visam gyvenimui programa sumanyta tam, kad jūs grįžtumėte į gyvenimo būdą, kuris remiasi natūraliais organizmo ciklais, visuotiniais dėsniais bei fiziologinėmis tiesomis.Taikykite juos savo gyvenime! Ir jums bus gausiai atlyginta gyvybingumu, grožiu, jaunatvišku lieknu kūnu ......ir fizine, emocine bei dvasine sveikata!

RODALI sporto klubas
VI "Parasportas" Ozeskienes 4-2, Kaunas 3000, Lthuania, ph: +370 (698) 36598,+370 (686) 33966, fax:+370 (37) 407991 sportas@rodali.lt